img-responsive

Mariusz Sieraczkiewicz

Od ponad dziesięciu lat profesjonalnie zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przenosi na pole zawodowe w BNS IT, gdzie jako trener i konsultant, współpracuje z jednymi z najlepszych polskich zespołów programistycznych. Jego obszary specjalizacji to: czysty kod oraz technical leadership. Prowadzenie szkoleń, liczne publikacje w obszarze IT, badania czynników sukcesów projektów programistycznych, są pasją, w której, podobnie jak w życiu, kieruje się zasadą, że człowiek jest najważniejszy.

Lectures

In Polish Co Twój kod mówi do Ciebie

Czasami wystarczy spojrzenie okiem, żeby zobaczyć, że coś jest nie tak. Nawet takie proste rzeczy w kodzie jak nazwy, sygnatury metod, składowe klasy, klasy, pakiety do nas krzyczą: to nie tak powinno być. Jednak dla dużej części programistów jest to język nieznany. Będziemy się uczyć tego, jak rozpoznawać, co kod nam podpowiada i jak zacząć korzystać z tych podpowiedzi. Jak na bazie prostych przesłanek w kodzie wywnioskować, co zrobić z kodem. Pokażemy wiele technik, których nie znajdziesz w książkach albo takich, które giną w gąszczu mało istotnych zagadnień programowania. Technik których matką jest doświadczenie i praca z dziesiątkami systemów produkcyjnych.

In Polish Strategiczna Refaktoryzacja

Techniki, czyli przekształcenia refaktoryzacyjne pomagają transformować fragmenty kodu z jednej postaci w inną. Jednak duże refaktoryzacje to przede wszystkim przedsięwzięcie organizacyjne. Co warto refaktoryzować? Jak zidentyfikować kluczowe problemy? Kiedy nie podejmować działań? Czy w ogóle warto? Jakie heurystyki i strategie wysokopoziomowe możesz wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas prelekcji Strategiczna refaktoryzacja.