img-responsive

Michał Piotrkowski

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wyznawca Domain-Driven Design w połączeniu z Test-Driven Development. Uwielbia pisać testy oraz refaktoryzować z ich pomocą. Na codzień stara się zgłębiać tajniki wzorców projektowych i OOP prowadząc szkolenia i pracując jako programista w firmie Pragmatists.

Lectures

In Polish Legacy Code - Efektywna Rewitalizacja

Chyba każdy programista lubi pracę nad nowym projektem, gdzie może w pełni wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu pisania czytelnego, testowalnego i bardziej niezawodnego kodu. Niestety czasem zdarza się, iż zmieniamy zespół/projekt/pracę i musimy zmierzyć się z istniejącym kodem, którego twórcy nie byli uświadomieni, iż klasy mające
3000 linii, nadmierne używanie operatora “new”, czy 6 poziomów zagnieżdzonych “ifów” niekoniecznie jest najlepszym pomysłem, gdy chcemy być w stanie szybko i bezpiecznie go modyfikować i rozwijać.


W czasie warsztatu pokażemy na przykładzie kodu, który przy braku ostrożności mógłby pojawić się w większości projektów napisanych w języku Java, jak:  • poradzić sobie z “nietestowalnymi” fragmentami,

  • napisać czytelne i efektywne testy,

  • sprawdzić jak mocno pokrywają one produkcyjny kod,

  • szybko i bez ryzyka przeprowadzić refaktoring.


Wszystko to, aby móc szybko i bezpiecznie dokonywać zmian (poprawiać błędy, dodawać nowe funkcje) bez narzutu generowanego przez istniejący dług techniczny.


Registration for workshop available on a seperate page.